Rokitnik - Sekc. 11-14 Całkowita długość: 5 081 m Przyrost wysokości: 220 m Spadek wysokości: -229 m Techniczna pętla ze zjazdem do Cichej Doliny. Stromy singlowy podjazd doprowadzi nas...
Krucze Skały to granitognejsowa wychodnia skalna w postaci filarów sięgających do 25 m wysokości. Występują one na zboczach Kruczej Kopy w dolinie Płomnicy. Występują w nich duże skupiska pegmatytów z kryształami cennych minerałów: korundów, szafirów i turmalinów. Najcenniejsze okazy znalezione w tym miejscu znajdują się obecnie w Muzeum Geologicznym we Wrocławiu.
Według podań najstarsze sztolnie na Kruczych Skałach miały być drążone już w średniowieczu przez poszukiwaczy złota i kamieni szlachetnych. Informuje o tym pamiątkowy kamień umieszczony u podnóża skał.
W XVIII wieku niejaki Gottfried Exner miał założyć tu dwie kopalnie glinki kaolinowej, pracujące na potrzeby manufaktur z Berlina. Mówiło się, że za tonę tej glinki, wykorzystywanej do wyrobu porcelany, właściciel kopalni otrzymywał 20 franków w złocie. W wyniku tych prac powstały dwie nisze widoczne na jednym z filarów.
Obecnie Krucze Skały stanowią centrum wspinaczkowe obejmujące kilkadziesiąt tras o różnym stopniu trudności.
Wierzchołek jednego z filarów stanowi także dobry punkt widokowy na Karkonosze.